Yaşam

Buca’da 23 Nisan coşkusu Hasanağa bahçesinde başladı

BUCA Belediyesi tarafından düzenlenen 23 Nisan Çocuk Şenliği, Hasanağa Bahçesi’ndeki etkinliklerle başladı. Buca’nın minikleri gün boyu eğlenme fırsatı buldu. Festivalin 23 ve 24 Nisan tarihlerinde iki gün süreceği açıklandı. Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç, Bucalı minikleri bu keyifli günde ağırlamaktan büyük mutluluk duyduklarını belirterek, “Belediye olarak biz geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın çok daha iyi koşullarda eğitim almaları ve daha yaşanabilir bir Buca’da yaşamaları için var gücümüzle çalışıyoruz.”

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında Buca’da hafta boyunca birçok etkinlik yapılacak. Etkinliklerin ilki 23 Nisan Pazar günü Hasanağa Bahçesi’nde renkli gösterilerle başladı.

Etkinlik alanında açılan oyun parklarına şenliğe katılan çocuklar yoğun ilgi gösterirken; Kurulan sahnede gün boyu dans etme ve müzik yapma fırsatı buldu.

Organizasyonun en etkili anları ise sihirbazın sahne aldığı anlardı. Sihirbazı merakla izleyen çocuklar, etkinlik alanından hoş anılarla ayrıldı.

PAZARTESİ GÜNÜ DEVAM EDECEK

Buca Belediyesi’nden yapılan açıklamada, etkinliklerin 24 Nisan Pazartesi günü Hasanağa Bahçe’de aynı coşkuyla devam edeceği belirtildi. Pazartesi günü yapılacak etkinliklere Buca Belediyesi’nin erken çocukluk eğitiminde fırsat eşitliği yaratmak için açtığı yarı zamanlı ücretsiz okul öncesi eğitim merkezlerinden öğrenciler de katılacak. Çocuklar, 23 Nisan için hazırladıkları gösterileri öğretmenleri eşliğinde sunacak.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu