Haber

Yüksekova’da araç camları dondu

Yüksekova’da araç camları dondu

HAKKARI – Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde hava sıcaklığı düşerken park halindeki araçlar buz kesti, sürücüler ise araçlarını ısıtmak için uzun çaba sarf etti.

Çevre illerde olduğu gibi Yüksekova’da da iki aydır başlayan soğuk hava hayatı olumsuz etkiliyor. İlçede gece sıcaklığı sıfırın altına düştüğü için araçların camları tamamen dondu. Sabah işe gitmek isteyen vatandaşlar, buz tutan araçlarının kapılarını açmakta güçlük çekerken, buzların erimesi için uzun süre bekledi. İlçe merkezinde soğuk hava devam ederken, çevresini çevreleyen en yüksek dağ olan Cilo Dağı’nda 4 bin 135 metre yükseklikte kar kalınlığı 30 santimetreye ulaşıyor.

Yüksekova’nın bugün soğuğa teslim olduğunu ifade eden Sait Musaoğlu isimli vatandaş, “2 ayı aşkın bir süredir Yüksekova’da hava çok soğuk. Bugün özellikle sabah saatlerinde park halindeki arabaların camları tamamen donuyor. İşe gitmek isteyen vatandaşlar araçlarını çalıştırmak için yarım saattir bekliyor.Yüksekova “Ocak ayında yağacak olan merkezde hala kar yok. Şu anda sadece yüksek rakımlı dağlarda kar var” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu