Haber

Baltalık’tan ‘Altı Masa’ya Vatan Partisi’nden tepki: “Yeter mi seni cılız sesle kınamak, neyi bekliyorsun?”

Ülke Partisi Kırşehir İl Başkanı Gülay Baltalık, çocuk yaşta evliliklere ilişkin yaptığı basın açıklamasında, İslam’a en büyük zararı bu sapkın zihniyete sahip olanların verdiğini söyledi.

Parti il ​​binasında düzenlenen basın açıklamasında konuşan Baltalık, “Yıllardır cinsel istismara maruz kalan, henüz oyun çağındayken yargılanan bu trajedi karşısında sessiz kalmak mümkün değil. ‘ama dini nikah’ savunmasıyla normalleştirilecek.” Vicdanların bu rezaleti savunamayacağını belirten Baltalık, “Hiçbir vicdan ve siyasi görüş bu rezaleti savunamaz. Vatan Partisi iktidara geldiğinde bir çocuğun saçı yıpranmış çıkarsa hiçbirinizi affetmeyeceğiz. Maalesef, adaletin dengesini bozduğunuzda insanlığı dehşete düşüren skandalları daha çok duyacağız.Bu olayı zamanla daha çok duyacağız.” Savcı, “Kovuşturmaya yer yok” dedi.

Olayın ardından tepkileri inceledikleri ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı devirmek için bir umutmuş gibi kendilerini hazırladıkları ‘Altı Levha’ya da değinen Gülay Baltalık, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Neyi bekliyorsun? ‘Aman cemaatleri kızdırmayalım, mezheplerin tepkisini çekmeyelim’ diyerek zayıf bir sesle kınamak yeter mi? Unutma.” – KIRŞEHİR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu