Teknoloji

Elon Musk’ın yeni para kazanma yöntemi: Onu aramak isteyenler 8 dolar ödeyecek

X’i popüler bir video paylaşım servisine dönüştürmek isteyen Elon Musk, bu konudaki planlarını hızla ilerletiyor. Geçtiğimiz günlerde tweet atan dolar milyarderi: Yakında telefon numarasını bırakıp tüm aramalarını X üzerinden yapacağını duyurdu.

Musk’ın Twitter’ı yani X’i WhatsApp gibi mesajlaşma ve toplantı uygulaması olarak kullanmak istediği bu mesajdan anlaşılıyor.

X, geçen Ekim ayında platformda sesli ve görüntülü aramaları etkinleştirdi. Hatta Twitter uygulamasında herkes sesli/görüntülü görüşme alabiliyorken yalnızca Premium X kullanıcıları ayda 8 dolar ödeyerek görüşme yapabiliyor. Bunun anlamı, Elon Musk ile iş yapan biriysenizve eğer onu aramanız gerekiyorsa, önce Twitter’a 8 dolar ödüyoruz Prim ödemeniz gerekecek. Ayrıca sizi takip etmeyen birini arayabilmeniz için, size daha önce en az bir kez doğrudan mesaj göndermiş olması gerekir. Yani Musk’un iş görüşmelerinde pek çok sıkıntı yaşanabilir.

Elbette Musk’un bu planı yapmadan önce tüm bu detayları düşündüğünü ve yeni kurallar getirmeye hazırlandığını düşünüyoruz.

Telefon numarası olmadan X mümkün mü?

Ayrıca insanların telefon numaralarını bırakıp sadece X’i kullanması şu an için mümkün değil çünkü platform X hesabını doğrulamak, hesap açmak gibi işlemler için hala telefon numarasına ihtiyaç duyuyor. Telefonlara alternatif bir sistem olarak insanlardan telefon numarası istemeyi de bırakması gerekiyor. Ancak bu sefer Musk, Twitter’da trilyonlarca bot hesabının açılacağını da biliyor çünkü kimlik doğrulaması yok, çünkü Twitter’ı satın almadan önce platformu dolduran yüz milyonlarca bot hesabının silinmesini istiyordu. Ancak Musk bu planı hayata geçirecekse her telefondan hesap açılmasını sağlayacak güvenlik kodları geliştiren uygulamaların kullanılmasını zorunlu kılabilir.

Günün sonunda Musk’ın çok planlı bir iş adamı olduğunu, tweetlerinin boş olmadığını ve tweet attığı konuları eninde sonunda hayata geçirdiğini öğrendik. Bu planlar çerçevesinde ücretsiz abonelerin de faydalanabileceği arama özelliklerini aktif hale getirebiliyor. Dolayısıyla, üç ila beş ay içinde X’in telefon numaralarıyla bağlarını kestiğini ve yeni arama özelliklerini uygulamaya koyduğunu görürsek şaşırmayalım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu